Šiandieninėje maisto pramonėje jaučiamas vis didesnis sveikesnių maisto produktų poreikis. Taip pat natrio mažinimo reikalavimai tampa vis griežtesni. Koks būdas būtų tinkamiausias, atitinkantis  sveikos gyvensenos tendencijas, naujų standartų reikalavimus bei patenkinantis vartotojų skonio poreikius? Atsakymą rado AKZO NOBEL SALT druskos gamybos ekspertai, sukurdami OneGrain® - unikalią mineralinę druską su sumažintu natrio kiekiu ir puikaus skonio - viskas „viename grūdelyje“.

OneGrain® mineralinės druskos produktai turi tokį pat funkcionalumą kaip ir įprasta maistinė druska. Jie pagaminti pagal unikalią technologiją, todėl „vieno grūdelio“ sudėtyje yra optimalus mineralinių druskų ir skonio medžiagų balansas. Jūs galite visiškai paprastai paketi įprastą druską vienu iš mineralinės druskos produktų, išlaikant nepakitusį unikalų savo gaminio skonį.

OneGrain® mineralinės druskos produktai turi optimalų natrio chlorido, kalio chlorido ir skonio medžiagų santykį. Skoninės medžiagos sugrąžina druskai sūrų skonį, panaikindamos neigiamą kalio prieskonį. Kadangi visi komponentai yra „viename grūdelyje“, OneGrain® mineralinė druska yra efektyvus ir tinkamas įprastos druskos pakaitalas (1:1).

Ar tai yra duona, ar mėsos gaminiai, užkandžiai, sūris ar kulinarijos gaminiai, sriubos ar vartojimui paruošti  produktai OneGrain® mineralinė druska puikiai tinkama visose maisto pramonės srityse.


OneGrain® mineralinės druskos produktų pritaikymo rekomendacijos


Mineralinė druska OneGrain® TS-M100

Produktas parduodamas:

  • 15 kg PE maišuose, kurie kompaktiškai sudėti ant EUR'o palečių po 40 vnt. (grynasis svoris 600 kg);

Kilmės šalis – Olandija


Mineralinė druska OneGrain® TS-M100 sumažintu natrio kiekiu mėsos gaminiams

Gaminant mėsos gaminius, rekomenduojama sumaišyti Mineralinę OneGrain TS-M100 druską su sumažintu natrio kiekiu su Suprasel Nitritine druska (Special), kurioje yra 1,2% natrio nitrito, santykiu 1:1, atsižvelgiant į produkto receptūroje numatytą druskos kiekį. Šis santykis gali būti šiek tiek koreguojamas eksperimentų būdu bei atsižvelgiant į pageidaujamą gauti rezultatą.

Marinuojant mėsą, Mineralinė OneGrain TS-M100 druska maišoma su Suprasel smulkia druska taip pat santykiu 1 : 1 arba naudojama tik Mineralinė druska.

Reikia atsižvelgti į tai, kad naudojant  Mineralinę druską, kurioje dalis NaCl yra pakeista KCl, bei standartinės sudėties nitritinę druską, yra rizika, kad pagamintas mėsos produktas gali būti blyškesnės spalvos, todėl siūloma naudoti Suprasel Special nitritinę druską, kurioje yra daugiau natrio nitrito, o ne įprastai naudojamą Suprasel Nitritinę druską. Akzo Nobel Salt A/S specialistai atliko bandymus, naudodami Mineralinę OneGrain TS-M100 druską su sumažintu natrio kiekiu dešrų ir termiškai apdorotų kulinarinių mėsos gaminių gamyboje ir jokių žymių juslinių bei technologinių nuokrypių nepastebėjo.

Kalis yra naudingas elementas, bet turi nemalonų skonį. Atliekant įvairius bandymus,  sukurta  druska su sumažintu natrio kiekiu - Mineralinė OneGrain TS-M100 druska - yra ne paprastas druskų mišinys, o specialios paskirties maisto priedas, kuriame kalis neturi pašalinio nemalonaus skonio ir kvapo, nes medžiagos yra susijungusios „viename grūdelyje“ (One Grain) ir panaudota unikali natūrali kvapioji medžiaga. Norint gauti pageidaujamą mėsos gaminio skonį ir konsistenciją, reikia atlikti keletą eksperimentų, kurie padėtų nustatyti tinkamiausią druskos su sumažintu natrio kiekiu santykį įvairiems produktams.

Daugiau Informacijos

Mineralinė OneGrain TS-M100 druska su sumažintu natrio kiekiu naudojama specialios paskirties mėsos gaminiuose, kurie rekomenduojami vaikų mitybai bei tiems žmonėms, kurie pageidauja savo maisto racione riboti natrio kiekį (aukštas kraujospūdis, širdies ir kraujagyslių ligos, nutukimas ir kt. negalavimai).

Druska yra smulki, vienodos granuliacijos, ypatingai švari, pagaminta pagal unikalią technologiją. Vartojimo trukmė – 18 mėnesių.

Mineralinė druska OneGrain B50

Produktas parduodamas:

  • 15 kg PE maišuose, kurie kompaktiškai sudėti ant EUR'o palečių po 40 vnt. (grynasis svoris 600 kg);

Kilmės šalis – Olandija


Mineralinė druska OneGrain B50 su sumažintu natrio kiekiu, praturtinta jodu duonos ir konditerijos gaminiams

Druska yra vienas iš svarbiausių duonos gaminių komponentų ir vienas iš šaltinių, žymiai padidinantis natrio kiekį šiuose produktuose. Amerikiečiai yra paskaičiavę, kad jų gyventojai su duonos gaminiais vidutiniškai per parą gauna apie 30% viso suvartojamo natrio kiekio. Panašiai yra ir mūsų šalyje. Baltoje duonoje druskos kiekis vidutiniškai yra 2,0-2,1% (nuo miltų kiekio) ir tai yra optimalus kiekis skonio susiformavimui.

Keičiant įprastą smulkią maistinę  druską Mineraline druska OneGrain B50, galima net dvigubai sumažinti natrio kiekį duonos gaminiuose, nepakenkiant jų paklausai ir priimtinumui vartotojų tarpe.

SUPRASEL Mineral druskos pritaikymo rekomendacijos:

  • pakeiskite receptūroje nurodytą druskos kiekį Mineraline druska OneGrain B50 su jodu;
  • naudokite 5-10% mažiau mielių ir jei įmanoma sumažinkite cukraus kiekį;

Mineralinė druska OneGrain B50 druska gali būti įdedama tiesiogiai vietoje smulkios druskos su nedideliais mielių ar cukraus kiekių pakoregavimais.

Daugiau Informacijos

Mineralinė druska OneGrain B50 su sumažintu natrio kiekiu ir praturtinta jodu naudojama duonos gaminiuose, kurie rekomenduojami žmonėms, pageidaujantiems savo maisto racione riboti natrio kiekį.

Druska yra smulki, vienodos granuliacijos, ypatingai švari, pagaminta pagal unikalią technologiją. Vartojimo trukmė – 36 mėnesiai.

Mineralinė druska OneGrain A50

Produktas parduodamas:

  • 15 kg PE maišuose, kurie kompaktiškai sudėti ant EUR'o palečių po 40 vnt. (grynasis svoris 600 kg);

Kilmės šalis – Olandija


Daugiau Informacijos

Mineralinė druska OneGrain A50 su sumažintu natrio kiekiu rekomenduojama naudoti duonos, mėsos, pieno, užkandžių, kulinarijos gaminių gamyboje. Tai universalus druskos produktas, leidžiantis iki 50% sumažinti natrio kiekį maiste.

Druska yra smulki, vienodos granuliacijos, ypatingai švari, pagaminta pagal unikalią technologiją. Vartojimo trukmė – 36 mėnesiai.